Kurs lutowania SMD i PTH dla produkcji.

Toten Serwis Polska

Kurs lutowania SMD i PTH dla pracowników

Jednym ze sposobów poprawy jakości oferowanych produktów jest inwestowanie w rozwój zawodowy pracowników. Dając im możliwość zdobywania nowych umiejętności i wiedzy, można poprawić ich kompetencje i specjalizację w ich odpowiednich rolach. To może prowadzić do lepszych wyników pod względem produktywności, efektywności oraz ogólna satysfakcja klientów. Poprzez oferowanie programów szkoleniowych i rozwojowych, pokazujesz swoim pracownikom, że szanujesz ich wkład i inwestujesz w ich sukces. To może zwiększyć ich motywację i satysfakcję z pracy, prowadząc do wyższego poziomu zaangażowania i silniejszego zaangażowania w cele firmy. Może też pomóc w przyciąganiu i zatrzymywaniu najlepszych talentów, jako że pracownicy są bardziej skłonni do pozostania w firmie, która wspiera ich wzrost i rozwój. Ostatecznie inwestowanie w umiejętności i kompetencje Twoich pracowników, może pomóc poprawić jakość Twoich produktów i usług oraz Twój wizerunek na rynku.

Dla kogo skierowane jest szkolenie?

To szkolenie przeznaczone jest dla pracowników firm zajmujących się montażem podzespołów elektronicznych w technologii mieszanej. Kurs lutowania SMD i PTH ma na celu podniesienie kwalifikacji zarówno nowych pracowników, jak i tych posiadających doświadczenie w montażu powierzchniowym i przewlekanym. Szkolenie o charakterze praktycznym.

Program kurs lutowania SMD i THT

TEORIA 

 • Ochrona BHP
 • Ochrona ESD i rola strefy EPA
 • Normy montażu podzespołów elektronicznych
 • Budowa stanowiska pracy
 • Rodzaje stacji lutowniczych
 • Rodzaje grotów lutowniczych
 • Rola topników oraz ich zastosowanie
 • Rodzaje spoiw lutowniczych
 • Plecionki miedziane
 • Czym jest SMD, SMT, PTH, THT
 • Anomalie lutownicze
 • Przechowywanie wyrobów elektronicznych

PRAKTYKA 

 • Przygotowanie płytki drukowanej pod montaż THT
 • Montaż przewlekany przy użyciu lutownicy grotowej
 • Przygotowanie PCB pod montaż elementów SMD
 • Pozycjonowanie elementów SMD
 • Montaż powierzchniowy SMT
 • Demontaż SMD przy użyciu stacji hot-air
 • Wykorzystanie plecionki miedzianej
 • Przeprowadzanie inspekcji wizualnej przy użyciu mikroskopu cyfrowego
 • Poprawianie połączeń lutowanych przy użyciu lutownicy grotowej oraz stacji hot-air

Jaka jest cena kursu lutowania?

Kurs lutowania SMD i THT dla grupy do 5 osób – 3 dni – 8 600 zł

Kurs lutowania SMD i THT dla grupy do 10 osób – 3 dni -12 200 zł

Cena kursu zawiera dojazd do klienta na terenie całej Polski oraz niezbędne materiały szkoleniowe, w tym środki ochronne i chemię serwisową. Zamawiający otrzymuje również możliwość konsultacji online po zakończeniu szkolenia.

Osoby biorące udział w kursie otrzymają imienny certyfikat z montażu w technologii mieszanej, wydany przez Toten Serwis Polska.

Paweł Jabłecki
Paweł Jabłecki
2023-10-12
Bardzo polecam szkolenia przeprowadzane przez Pawła, ogromna wiedza i doświadczenie oraz ogromne umiejętności przekazywania wiedzy. Szkolenie przygotowane i przeprowadzone wzorowo.
Marcin Berliński
Marcin Berliński
2023-10-12
Polecam szkolenia u Pana Pawła, świetnie prowadzi szkolenia z lutowania, wykazuje ogromne zaangażowanie i posiada ogromną wiedzę z tej dziedziny. Pan Paweł był profesjonalnie przygotowany do szkolenia, posiadał wiele materiałów do ćwiczeń praktycznych. Będę polecał.
Magdalena Pędzińska
Magdalena Pędzińska
2023-10-10
Bardzo polecam tę firmę i trenera. Szkolenie z lutowania przeprowadzone przez Pana Pawła w sposób bardzo profesjonalny i zachęcający uczestników przez cały czas do dużego zaangażowania w podnoszenie swoich umiejętności. Bardzo dobry kontakt szkoleniowca z uczestnikami, wzorowe przygotowanie i elastyczne podejście do tematu lutowania w zależności od potrzeb i poziomu umiejętności kursantów. Poza tym punktualność, pozytywna postawa, ogromne zaangażowanie, bardzo dobra organizacja szkolenia i bardzo dużo ćwiczeń praktycznych. Na pewno w przyszłości ponownie skorzystam z oferty szkoleniowej Pana Pawła.
Robert Gruberski
Robert Gruberski
2023-10-01
Bardzo polecam szkolenia przeprowadzane przez Pawła, ogromna wiedza i doświadczenie oraz ogromne umiejętności przekazywania wiedzy. Szkolenie przygotowane i przeprowadzone wzorowo. Jeżeli potrzebujesz szybko nauczyć się lutowania, szkolenie prowadzone przez Pawła jest bardzo dobrym wyborem. Potrzebowałem szybko uzupełnić wiedzę, nie miałem czasu na szukanie w Internecie i popełnianie błędów, decyzja o organizacji indywidualnego szkolenia była strzałem w dziesiątkę. Wiedza i praktyka uzyskana na szkoleniu pozwolą mi samodzielne wykonania skomplikowanych montaży. Teraz pozostaje tylko praktykować i nabierać doświadczenia. Jeszcze raz dziękuję za szkolenie i polecam w 100%!
Gabriel Jung
Gabriel Jung
2023-09-14
Wszystko profesjonalnie zrealizowane
Patryk Owedyk
Patryk Owedyk
2023-08-26
Polecam śmiało, telefon jak i laptop naprawiony w ekspresowym tempie i niewygórowana cena. Na pewno tam jeszcze wrócę.
Paweł Szewczyk
Paweł Szewczyk
2023-08-10
Uczestniczyłem w kursie prowadzonym przez Pawła, ogromna wiedza przekazywana w świetny i zrozumiały sposób. Pomaga rozwiązać problemy dla których kupiłem szkolenie. Świetna atmosfera podczas kursu. Polecam 🙂
Sebastian Olejowski
Sebastian Olejowski
2023-07-31
Polecam !
So Radioactiv
So Radioactiv
2023-07-20
Swietny gość poprawiał mi kompoter po nieudolnym serwisie z pobliskiefo nakla. Zrobił to mega szybko i za niewygórowane pieniądze. Podłączył wszytko jak trzeba świetnie ułożył kable w środku. Ja od dziśbedę korystał tylko z usług tego serwisu i wam też polecam. Warto nadłożyc kilka km i pojechać do kogoś kto zna sie na robocie a nie tylko udaje że się zna. Polecam

Potrzebujesz odpowiedzi na pytania?

Szukasz innej oferty?

Nauka precyzyjnego lutowania SMD w ramach usług naprawy telefonów komórkowych. Szkolenie obejmuje precyzyjne lutowanie przy użyciu gorącego powietrza i lutownicy oraz wymianę układów BGA w telefonach komórkowych. Ponadto program zawiera lutowanie na elastycznych taśmach - flex cable. Zapewniamy, że szkolenie to zwiększy Twoje umiejętności z zakresu napraw telefonów komórkowych oraz innych urządzeń GSM.

Oferujemy profesjonalne szkolenie z obsługi stacji lutowniczych BGA-IR. W ramach szkolenia zapewniamy praktyczne ćwiczenia z montażu układów BGA oraz reballingu. Szkolenie jest odpowiednie dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie systemów opartych na technologii SMT lub dla zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy w zakresie zaawansowanych technik lutowniczych.

Kurs odpowiedni dla osób stawiających pierwsze kroki w elektronice, które chcą zdobyć wiedzę i nauczyć się technik lutowania elementów SMD i PTH. Doskonały wybór dla majsterkowiczów oraz projektantów urządzeń elektronicznych. Materiał w przystępny sposób przedstawia podstawowe technik lutowania. Po ukończeniu kursu, uczestnicy zdobędą niezbędne umiejętności techniczne, aby odnieść sukces w dziedzinie elektroniki.

Kontakt

Miejsce:
ul. Narcyzowa 12, Występ

Serwis komputerowy:
+48 724 474 332

Szkolenia:
totenserwis@gmail.com