Kurs lutowania BGA

Szkolenie z lutowania

bga chip

Jednym ze sposobów poprawy jakości oferowanych produktów jest inwestowanie w rozwój zawodowy pracowników. Dając im możliwość zdobywania nowych umiejętności i wiedzy, można poprawić ich kompetencje. Rozwój w umiejętności pracowników prowadzi do lepszych wyników pod względem produktywności, efektywności oraz satysfakcji klientów. Poprzez oferowanie programów szkoleniowych i rozwojowych, pokazujesz swoim pracownikom, że szanujesz ich wkład i inwestujesz w ich sukces. To może zwiększyć ich motywację i satysfakcję z pracy, prowadząc do wyższego poziomu zaangażowania i silniejszego zaangażowania w cele firmy.

pracownicy

Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników firm zajmujących się produkcją oraz serwisowaniem urządzeń elektronicznych, w których występują układy BGA.
Kurs lutowania BGA  dedykowany jest osobom, które potrafią już lutować elementy SMD, ale chciałyby się nauczyć jak wymieniać układy BGA, jak zrobić reballing oraz jak obsługiwać stację lutowniczą BGA IR / HR. 

Szkolenie o charakterze praktycznym.

stolik bga

Lutowanie BGA - obsługa stacji lutowniczej IR.

Naucz się wymieniać układy BGA przy użyciu stacji lutowniczej IR. Dowiedz się jak wykonać reballing.

Pod postacią układów BGA występują zaawansowane układy scalone, takie jak: chipset, układ graficzny, pamięć NAND, VRAM, a także różnego rodzaju kontrolery i procesory. 

Zastosowanie układów BGA pozwala na konstruowanie bardziej kompaktowych i zawansowanych urządzeń elektronicznych.

Podzespoły lutowane w technologii BGA znajdziemy zarówno w komputerach osobistych, laptopach, a także w elektronice samochodowej. 

TEORIA 

 • Ochrona BHP
 • Ochrona ESD oraz rola strefy EPA
 • Normy montażu podzespołów elektronicznych
 • Budowa stanowiska pracy
 • Rodzaje stacji lutowniczych BGA
 • Rodzaje grotów lutowniczych
 • Rola topników oraz ich zastosowanie
 • Rodzaje spoiw lutowniczych
 • Plecionki miedziane
 • Czym jest SMD i SMT
 • Układy BGA
 • Anomalie lutownicze
 • Przechowywanie wyrobów elektronicznych
 • Budowa PCB
 • Rodzaje chemii serwisowej

PRAKTYKA 

 • Przygotowanie płytki drukowanej pod montaż BGA
 • Oczyszczanie pól lutowniczych
 • Usuwanie kleju BGA
 • Pozycjonowanie elementów BGA
 • Montaż powierzchniowy BGA
 • Demontaż BGA przy użyciu stacji hot-air lub stacji IR
 • Wykorzystanie plecionki miedzianej
 • Reballing BGA
 • Diagnozowanie układów BGA
 • Przeprowadzanie inspekcji wizualnej przy użyciu mikroskopu cyfrowego
 • Poprawianie połączeń lutowanych przy użyciu lutownicy grotowej oraz stacji hot-air

Jaka jest cena kursu lutowania w 2024 roku?

Kurs lutowania BGA – szkolenie dla jednej osoby / klienci indywidualni – 3 dni – 5 600 zł

Kurs lutowania BGA – szkolenie dla dwóch osób – 3 dni – 7 200 zł

Kurs lutowanie BGA – szkolenie  dla grupy do 5 osób – 3 dni – 8600 zł

Kurs lutowanie BGA – szkolenie dla grupy do 10 osób – 3 dni –  napisz do nas w sprawie oferty.

Rezerwacja terminów i zapytania: totenserwis@gmail.com

Cena kursu zawiera dojazd do klienta na terenie całej Polski oraz niezbędne materiały szkoleniowe, w tym środki ochronne i chemię serwisową. Zamawiający otrzymuje również możliwość konsultacji online po zakończeniu szkolenia.

Osoby biorące udział w kursie otrzymają imienny certyfikat z lutowania BGA, wydany przez Toten Serwis Polska.

certyfikat z lutowania smd pth i bga wzór

Nasze pozostałe kursy lutowania:

Szkolenie z montażu powierzchniowego (SMT) oraz przewlekanego (THT) dla pracowników zajmujących się produkcją i serwisowaniem urządzeń elektronicznych. Program ten został zaprojektowany w celu zapewnienia uczestnikom dogłębnego zrozumienia zasad prawidłowego montażu elementów SMD i PTH. Ćwiczenia z lutowania zapewnią uczestnikom praktyczne umiejętności, które można natychmiast zastosować w codziennej pracy. [czytaj więcej…]

Nauka precyzyjnego lutowania SMD w ramach usług naprawy telefonów komórkowych. Szkolenie obejmuje precyzyjne lutowanie przy użyciu gorącego powietrza i lutownicy oraz wymianę układów BGA w telefonach komórkowych. Ponadto program zawiera lutowanie na elastycznych taśmach – flex cable. Zapewniamy, że szkolenie to zwiększy Twoje umiejętności z zakresu napraw telefonów komórkowych oraz innych urządzeń GSM. [czytaj więcej…]

Kurs odpowiedni dla osób stawiających pierwsze kroki w elektronice, które chcą zdobyć wiedzę i nauczyć się technik lutowania elementów SMD i PTH. Doskonały wybór dla majsterkowiczów oraz projektantów urządzeń elektronicznych. Materiał w przystępny sposób przedstawia podstawowe technik lutowania. Po ukończeniu kursu, uczestnicy zdobędą niezbędne umiejętności techniczne, aby odnieść sukces w dziedzinie elektroniki. [czytaj więcej…]

Filip
Filip
2024-02-05
polecam
Marta Katafiasz
Marta Katafiasz
2024-02-01
Witam serdecznie;) Chciałbym podzielić się moją opinią o firmie. Jest to naprawdę solidna i rzetelna firma. Miałam telefon w naprawie naprawdę stanął Pan na wysokości zadania;). Telefon działa sprawnie i bez zarzutu. Miałam go u innych fachowców, którzy naprawdę wymyślali, kręcili itp. A Pan od razu bez ściemniania wszystko przedstawił i zrobił jak należy. Naprawdę polecam!!!!!
Dominika
Dominika
2024-01-30
Można powiedzieć, że laptopy śmigają jak nowe. Usługa wykonana w szybkim terminie, w niewygórowanej cenie, wszystko rzeczowo wyjaśnione. Jak najbardziej polecam! 🙂
Dawid Chmielewski
Dawid Chmielewski
2024-01-09
Bardzo polecam Pana Pawła jako trenera i szkoleniowca super podejście oraz profesjonalne przekazanie wiedzy jak i pokaz umiejętności nabytych przez lata .Duże doświadczenie w zakresie elektroniki . Ciekawe lekcje duża różnorodność tematów samego szkolenia ,a sam Pan Paweł jest miły i wymagający co jest ogromna zaleta 🙂 Oby tak dalej ^^ Pozdrawiam.
Paweł Jabłecki
Paweł Jabłecki
2023-10-12
Bardzo polecam szkolenia przeprowadzane przez Pawła, ogromna wiedza i doświadczenie oraz ogromne umiejętności przekazywania wiedzy. Szkolenie przygotowane i przeprowadzone wzorowo.
Marcin Berliński
Marcin Berliński
2023-10-12
Polecam szkolenia u Pana Pawła, świetnie prowadzi szkolenia z lutowania, wykazuje ogromne zaangażowanie i posiada ogromną wiedzę z tej dziedziny. Pan Paweł był profesjonalnie przygotowany do szkolenia, posiadał wiele materiałów do ćwiczeń praktycznych. Będę polecał.
Magdalena Pędzińska
Magdalena Pędzińska
2023-10-10
Bardzo polecam tę firmę i trenera. Szkolenie z lutowania przeprowadzone przez Pana Pawła w sposób bardzo profesjonalny i zachęcający uczestników przez cały czas do dużego zaangażowania w podnoszenie swoich umiejętności. Bardzo dobry kontakt szkoleniowca z uczestnikami, wzorowe przygotowanie i elastyczne podejście do tematu lutowania w zależności od potrzeb i poziomu umiejętności kursantów. Poza tym punktualność, pozytywna postawa, ogromne zaangażowanie, bardzo dobra organizacja szkolenia i bardzo dużo ćwiczeń praktycznych. Na pewno w przyszłości ponownie skorzystam z oferty szkoleniowej Pana Pawła.
Robert Gruberski
Robert Gruberski
2023-10-01
Bardzo polecam szkolenia przeprowadzane przez Pawła, ogromna wiedza i doświadczenie oraz ogromne umiejętności przekazywania wiedzy. Szkolenie przygotowane i przeprowadzone wzorowo. Jeżeli potrzebujesz szybko nauczyć się lutowania, szkolenie prowadzone przez Pawła jest bardzo dobrym wyborem. Potrzebowałem szybko uzupełnić wiedzę, nie miałem czasu na szukanie w Internecie i popełnianie błędów, decyzja o organizacji indywidualnego szkolenia była strzałem w dziesiątkę. Wiedza i praktyka uzyskana na szkoleniu pozwolą mi samodzielne wykonania skomplikowanych montaży. Teraz pozostaje tylko praktykować i nabierać doświadczenia. Jeszcze raz dziękuję za szkolenie i polecam w 100%!
Gabriel Jung
Gabriel Jung
2023-09-14
Wszystko profesjonalnie zrealizowane
Patryk Owedyk
Patryk Owedyk
2023-08-26
Polecam śmiało, telefon jak i laptop naprawiony w ekspresowym tempie i niewygórowana cena. Na pewno tam jeszcze wrócę.

 

rezerwacja terminów szkoleń: totenserwis@gmail.com

serwis komputerowy: tel. 724 474 332